OK

Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies. Learn more

Home » . » Vestax Czech - DJ Hech

Vestax Czech - DJ HechVestax official DJ

Vestax Czech users Od svých dvanácti let sbírá vinyly a mezi jeho první úlovky jeho bohaté sbírky patřily v té době nová alba Violator od Depeche Mode nebo En-tact od The Shamen. Hlavně remixy pro Depeche Mode od The Orb nebo Francois K a hlavně The Mix od Kraftwerk ho  přivedly k elektronické hudbě. V roce 1995 vyráží na zkušenou do Anglie a odsud si přiváží kromě spousty hudebních nápadů i své první djské gramofony a začíná se věnovat pokusům s mixováním hudby z vinylů.

Od roku 1997 hraje jako rezidentní DJ v legendárním pardubickém L-klubu, který byl v devadesátých letech zásadním místem na klubové mapě celých Čech. Postupně pak vystupuje se svým hudebním programem snad ve všech klubech v Čechách a na Moravě. Přelomovou událostí je pro něj návštěva Berlína v rámci Redbull Music Academy, na kterou byl v roce 1999 vybrán novináři a hudebními producenty jako talent roku. (Redbull od roku 1998 pořádá pro hudební talenty z celého světa dvoutýdenní hudební workshopy RBMA, které nabízí celou škálu skvělých příležitostí pro jam, odborné přednášky hudebních ikon i večerní live sety v místních hudebních klubech). Po čtrnácti dnech RBMA bylo víceméně o další hudební dráze rozhodnuto. Uplynulo šest měsíců od návratu do Čech a DJ Hech otevírá specializovaný vinylshop s poetickým názvem U Merkura, který funguje od roku 1999 až do dnešních dní v Pardubicích. V tomto vinylovém shopu má na starosti kromě jeho správy také výběr a dovoz vinylových desek do Česka a produkci hudebních akcí.

V letech 2000-2005 uváděl každou středu pořad Novinky U Merkura v bloku 4Fresh na pardubickém rádiu Life 91.6FM. V té době to byl zřejmě jeden z mála pořadů v českém éteru, který byl mixován zcela živě ve studiu z gramofonů a playlist se sestavoval z nově vydaných vinylů všech různých stylů a žánrů.

Ruku v ruce s vinyl shopem začíná pořádat vlastní parties s názvem Noc U Merkura, na kterých krom české DJské špičky zahrály kapely jako Transglobal Underground, Zion Train, N.O.H.A nebo G-Point Hunters. O této party sám říká: "Od samého počátku jsme chtěli nabídnout návštěvníkům opravdový večírek v rytmu tech-house, breakbeatu a funky techna. Jeho rezidenty se stala zakládající trojice projektu U Merkura - DJs Lulu_rulez, Mr.Pupitz & DJ Hech. Postupně dostávají prostor i další členové našeho klanu Lucky Bob, Klubo, Maria.n, Lamber, Slam! a zapomenout nemůžeme na MC Vaanta.

Hned od první Noci jsme také rozjeli i chill-out, který by byl opravdu vychytaný. Důraz byl vždy kladen i na dekorace a originální projekci. Hosty Noci U Merkura za těch jedenáct sezón, kdy tahle klubová party jede, byli i přední domáci interpreti jako Chris Sadler, Josef Sedloň, DJ Loutka, Ladida, DJ Tráva, DJ Orbith, Matthew Ruppert a Roman Holý, Beatburger Band...a tak bych mohl pokračovat".

A co dělá právě dnes, pokud se zrovna neprobírá novými vinyly nebo nepokouší svůj nový mixážní pult nebo nepřipravuje další Noc U Merkura ? Čtvrtým rokem DJ Hech také scratchuje v pardubické funkové úderce - kapele Funktomass. Mezi jeho poslední vystoupení na velkých hudebních akcích určitě jmenujme jeho live set na hudebním festivalu Rock for People 2013 nebo jeho učinkování na hudebním festivalu Hip Hop Kemp 2013.

Vestax vzkazuje: tak volume doprava, Viktore =)

 

ZÁKLADNÍ INFORMACE:

Vlastní jméno Viktor Slavík
Domácí region Pardubice, Východní Čechy
Hudební žánry all the good music :)
Technika Vestax PMC-05ProIV BLK
Vestax PDX-2000
Oblíbený hudební interpret Orbital, Erykah Badu, Herbaliser, The Roots, De La Soul, Justice, J.A.R. 
Oblíbený hudební pořad Mighty Boosh  
Oblíbená aktivita ve volném čase sport všeho druhu 
Web DJ Hech (official Facebook)
Soundcloud DJ Hech (official Soundcloud)

 

FOTOGALERIE: