OK

Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies. Learn more

Home » . » Vestax Czech - DJ Altec

Vestax Czech - DJ AltecVestax official DJ

Vestax Czech usersPoprvé se dostal do kontaktu s elektronickou hudbou kolem roku 1998 skladbou Firestarter od The Prodigy. Už v tu dobu věděl, že elektronická hudba bude v budoucnu jeho koníčkem. To se vyplnilo o necelých 5 let později, kdy objevil hudební žánr, který ho doprovází až dodnes - Drum'n'Bass. Postupem času se začal zajímat o tvorbu takové hudby, začal navštěvovat různé parties a snažil se přijít na to, co že ten člověk za pultem vlastně dělá. Pomalu ale jistě se prokousával skrze články a videa o djingu, až se v roce 2007 rozhodl zainvestovat do koupě první DJ techniky a začal pilně studovat techniku mixování, experimentoval s různými žánry - Dubstep, Breakbeat nebo Electro nevyjímaje. Tato zkušenost se odráží i v jeho současném výstupu, kdy své stěžejní drum'n'bassové sety přichucuje různými žánry.

Na klubovou scénu se dostal až na podzim 2010 akcí This Is A Record, která startovala v Cocoonu v Lovosicích. Se začátkem roku 2011 se dostal do širšího povědomí a to způsobilo jeho rychlý vpád na pole elektronické hudby nejen v Praze. Nebyl to už pouze Drum&Bass, který ho doprovázel na všech akcích, ale postupně se některé jeho sety proměňovaly v čisté electrohousové až electro sety. O téměř 2 roky později, v září 2012 se rozhodl rozšířit své znalosti a zkušenosti v oblasti nočního života a dal se na cestu promotingu. Po několika úspěšných akcích v klubech jako Atelier, Yes Club nebo Club 40 však přišel na to, že rovné beaty už mu nestačí, a tak po půl roce pořádání electro a electrohousových akcí opustil 128BPM scénu a vrátil se zpět ke svým milovaným 175BPM. Kolem dubna 2013 se spojil s djem Funnymanem, se kterým od té doby odehrál několik akcí. Dohromady tvoří synchronní dvojici djs s melodickou, různorodou selekcí tracků.

Mezi jeho největší úspěchy patří v neposlední řadě hraní po boku jeho idolu - Tantrum Desire, BassStorm v Roxetu Skořenice, Summit Open Air s dvojicí Snitchbros a slovenským producentem L-Plus, Woodooland s dubstepovým mistrem Borgore, Student Fest v pražském Hoodoo a Chapeau Rouge, FreakOut v klubech Matrix a Cross, a spousta dalších. V červenci 2013 dostal možnost zahrát si na prestižním festivalu Rock for People, konkrétně na Vestax/Evropa 2 Stage, kde svým drum'n'bassovým setem nadchl natolik, že se prakticky ihned po ukončení festivalu připojil k oficiálním DJs značky Vestax. V současné době spolupracuje hlavně s partou mladých djs Furious Freaks, pořádajících menší drum'n'bassové akce hlavně v Praze, a snažících se podat už zažité drum'n'bassové scéně něco nového, snažících se dodat na scénu mladou krev.

Vestax vzkazuje: objevili jsme talent

 

ZÁKLADNÍ INFORMACE:

Vlastní jméno Jirka Grulich
Domácí region Praha, Střední Čechy
Hudební žánry Drum'n'Bass, Dubstep, Breakbeat, Electro
Technika Vestax PMC-580Pro
Oblíbený hudební interpret Phace
Oblíbený hudební pořad Bassdrive.com - The Prague Connection with Blofeld
Oblíbená aktivita ve volném čase lyžování, MTB
Web DJ Altec (official Facebook)
Mixcloud DJ Altec (official Mixcloud)

 

FOTOGALERIE: